Pandemi Döneminde Zamanı Güzelleştiren Öneriler Yorum

Merhaba güzel insanlar. Pandemiden dolayı sosyal hayatımıza gelen kısıtlamalar , hepimizi evlerimizde çokça vakit geçirmeye sevk etti.Bu durum bazılarımız için cazip gelirken, bazılarımız için can sıkıcı olmaya başladı. Virüsün bizden ne zaman gideceği belli değil, o zaman bizde zamanımızı nasıl daha verimli, zevk alacağımız şekilde geçirebiliriz bi ona bakalım;

 

  • Ertelediğiniz Hobiler İçin Bir Adım Atın

Normal zamanda vakit bulamadığımız veya sürekli ertelediğimiz hobileri gerçekleştirme zamanı. O kadar ucu açık bir konu ki istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz. Tütsü eşliğinde kitap okuyun,rahatlayın, çizim yapmaktan hoşlanıyorsunuz çizimler yapın, enstrüman çalmayı öğrenin, yeni diller öğrenin, tuz seramiği yapın( aslında çocuklar için olan bir etkinlik ama yaratıcılık işin içine girdiği zaman yetişkinler için çok zevk verici oluyor), boyamalar yapın (tişört boyayın, kupa boyayın vs.), 

  • Online Etkinliklere Katılın

Artık birçok konser, müze, kültür-sanat erkinlikleri online ortamda yapılıyor. Bu etkinlikleri web sitelerinden veya sosyal medya üzerinden takip ederek sizde katılabilirsiniz. 

  • Evde Spor Yapın

Eğer evde spor yapabilen kişilerdenseniz tam da zamanı. İzleyebileceğiniz bir sürü spor videoları mevcut. Önemli olan ilk adımı atıp başlamak , gerisi geliyor zaten.

  • Yarım Kalmış, Bizi Bekleyen Film ve Dizileri İzlemek

Birçok kişinin zamanı olmadığı için birikmiş, izlenmemiş dizi ve filmleri vardır. Herhalde çoğu kişinin yapmaktan en çok zevk aldığı aktivite bu olsa gerek. Battaniyenin altına girip , mısır patlatıp bir şeyler izlemeyi kim sevmez ki:)

  • Evde Bazı Eşyaların Yerini Değiştirin

Beyin için inanılmaz rahatlatıcı bir egzersiz. Olduğu yerden görmekten sıkıldığınız eşyaların, objelerin konumlarını değiştirerek mutlu olabilir ve rahatlayabilirsiniz. Bazen değişiklik iyidir ve motivasyon sağlar. Sadece eşya olarak düşünmeyin. Masanın üzerindeki bir örtüyü bile değiştirdiğinizde size mutluluk veriyor ve görünce iyi ki yapmışım diyorsunuz.

  • Oyunlar Oynayın

Mutlaka herkesin evinde çeşitli oyunlar vardır. Ailecek bir araya gelip güzel vakit geçirebilirsiniz. Şanslı biriyseniz ve çoğunlukla kazanıyorsanız bu etkinlik sizin için zevkli olacaktır:)

  • Düzenleme yapın

Evde yapmak istediğiniz ve sürekli üşenip ertelediğiniz bir düzenleme mutlaka vardır. Çekmeceleri düzenlemek, kıyafet dolabını düzenlemek, artık giymediğiniz kıyafetleri ayıklamak, son kullanma tarihi geçmiş fakat haberinizin olmadığı ürünleri tespit edip atmak vs. gibi.

 

Önerilerin sonu gelmez. Bu iş birazda sizin yaratıcılığınıza ve ortamınızdaki ihtiyacınıza göre şekillenecektir. Umarım bu yazı size verimli gelir ve bir maddeyi  gerçekleştirseniz bile beni çok mutlu eder. Sağlıklı ve Mutlu kalın..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize aklınıza takılanları sorabilirsiniz.
👋 Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim?